Wybór instalacji grzewczej

Wybór właściwej instalacji grzewczej to jedna z kluczowych decyzji podczas budowy domu. Dlatego należy z rozwagą przeanalizować wszystkie za i przeciw, a następnie wybrać system, który sprosta naszym oczekiwaniom.

W niniejszym artykule zajmiemy się tymi oszczędnymi możliwościami z których możemy skorzystać.

Znalezienie optymalnej opcji między tanim pozyskiwaniem energii, a nie przesadnie drogą instalacją nie jest łatwe. Dlatego już na samym początku przy tworzeniu projektu domu powinniśmy zastanowić się jakie systemy grzewcze bierzemy pod uwagę.

efektywne-ogrzewanie-576

Jeżeli myślimy o montażu kolektorów słonecznych dobrze jest odpowiednio zaprojektować dach, aby montaż nie był utrudniony, a baterie znajdowały się w idealnie nasłonecznionym punkcie.

Jeżeli bierzemy pod uwagę tego rodzaju ogrzewanie powinniśmy pomyśleć o dodatkowej instalacji, która przyda się nam szczególnie w tych zimnych miesiącach, kiedy dzień jest bardzo krótki a baterie nie zdąża zmagazynować odpowiedniej ilości energii.

Musimy pamiętać, że takie rozwiązanie nie jest tanie w montażu. Jednak po czasie inwestycja zwraca się, a koszty ogrzewania znacznie spadają.

Eksploatacja najczęściej montowanych systemów grzewczych w roku 2014 kształtuje się w następujący sposób: najdroższe jest ogrzewanie elektryczne na drugim miejscu gazowe, a na trzecim węglowe.

Dlatego jeżeli celujemy w tanie ogrzewanie rozsądnie będzie zdecydować się na system łączony, np. kolektory słoneczne + ogrzewanie węglem lub gazem. Mimo iż montaż samej instalacji nie będzie względnie tani, to eksploatacja szybko się zwróci.

Jeżeli interesuje Cię zagadnienie taniego ogrzewania, warto jest odwiedzić serwis Ciepło dla Trójmiasta i poznać szczegółowo różne systemy grzewcze.

Dodaj komentarz